سایه مرگ بر تالاب هشیلان

تالاب هشیلان در 26 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه در دهستان «الهیار خانی» و در دامنه کوه‌های «خورین» و «ویس» قرار دارد و با مساحت تقریبی 450هکتار، یکی از زیست‌بوم‌های زیبای غرب کشور است.  

Iran Eshgh Group !

این تالاب محلی برای استراحت موقتی پرندگان مهاجر، نقشی موثر در تغذیه آب‌های زیرزمینی و فراهم کردن محیطی مناسب برای رشد گونه‌های خاص گیاهی و آب و هوا استان دارد.  

Iran Eshgh Group !

حیات پرندگان کنار آبزی وابسته به اکوسیستم موجود منطقه است و آبزیان دیگر نیز که شامل ماهی‌ها و لاک‌پشت‌ها و دیگر موجودات است در معرض نابودی قرار دارند.

Iran Eshgh Group !

در این تالاب حدود یک 110جزیره بزرگ و کوچک با مساحت تقریبی یک صد متر مربع تا یک هکتار وجود دارد و حدود سه درصد مساحت تالاب را تشکیل می‌دهند.

Iran Eshgh Group !

در این جزایر به تناسب شرایط خاص، گونه‌های گیاهی و جانوری شکل گرفته است.

Iran Eshgh Group !

پوشش گیاهی سطح تالاب علفی است و بعضا به صورت گیاهان آبزی در داخل آب و غیرآبزی در جزایر مستقر شده است. پوشش گیاهی این تالاب شامل گونه‌های بید به صورت پراکنده و بسیار اندک و گونه‌های علفی چون سیم واش، نیلوفر آبی، عدسک آبی، بزواش و ... است

Iran Eshgh Group !

در داخل و حاشیه تالاب علاوه بر راسته جوندگان از خانواده موش‌ها، پستاندارانی چون گرگ، روباه، خرگوش، شغال و گربه وحشی نیز زندگی می‌کنند. ارتفاعات خورین واقع در شمال و شمال غرب تالاب، زیستگاه مناسبی جهت بز وحشی است.

Iran Eshgh Group !

«تشی» نیز از جانوران دیگری است که در این ارتفاعات مشاهده می‌شود؛ همچنین تعداد زیادی مار و لاک پشت نیز در این تالاب وجود دارند 

Iran Eshgh Group !

/ 1 نظر / 3 بازدید
وحید شاه ماری

سلام من هم عضو كانون هستم آيا نتيجه مثبت گرفته اي ؟ در ضمن بنر كانون بايد در صدر وبلاگ باشد متشكرم