خودرو R8شرکت Audi

خودرو R8شرکت Audi به تکنولوژی
دیود های کوچک نورانی مجهز شد

مثل اینکه شرکت های سازنده خودرو فقط در نوع مدل ها با هم در رقابت نیستند. امروز خبر دار شدیم که شرکتAudi توانست خودرو R8 خود را به تکنولوژی لامپ ها LED مجهز کند. هر یک از چراغ های این خودرو مجهز به 24 عدد لامپ کوچک LED می باشد که می تواند ترکیب مناسبی از نور با ویژگی هایی که عرض خواهیم کرد ایجاد کند . قبل از این چند خودرو سواری مسابقه ای برای تزئین از این تکنولوژی استفاده می کردند اما بسیار محدود تر از R8 فعلی. 
فکر می کنم آنچه شرکت  Audi را بر آن داشت تا در عرصه ساخت لامپ های متفاوت مانوور دهد قابلیت های خوبی که در بخش راندمان کاری و هزینه مقرون به صرفه تر این لامپ هاست.LEDمخفف(Light Emitting Diodes) میباشد که می تواند بدون استفاده از فیلمنتی که لامپ های هالوژن و یا گاز پلاسمایی که لامپ های  HID از آن استفاده می کنند از خود نور ساتع کند. در واقع این لامپ های کوچک نورانی به دلیل آنکه از جنس نیمه هادی ها هستند می توانند در اثر حرکت الکترو نها و حفره ها نور را گسیل دهند.با این حرکت تعادل بار های الکتریکی موجود در میدان الکتریکی را بر هم زده و می توانند منشا ایجاد نور و جرقه باشند. ساختار و ابعاد فیزیکی چراغ های نیمه هادی بسیار زیباتر و کوچک تر از لامپ های هالوژن خواهد بود.
این نکته در ظرافت و زیبا سازی پیکره یک خودرو بسیار حائز اهمیت خواهد بود. کنتراست نوری که از طریق یک چیپ نیمه هادی ایجاد میشود بسیار کارا تر و ظریفتر و قابل تنظیم تر در رنج های متفاوت نوری ست. از همه چالب تر آنکه صدمات و آسیب های احتمالی نور حاصل از چیپ های نیمه هادی نسبت به چشم انسان بسیار کمتر و قابل جبرانتراز لامپ های مورد استفاده فعلیست.بی شک شرکت سازنده برای تجهیز خودرو به این تکنولوژی متحمل هزینه ای نه چندان کم شده است. اما با این پیشرفت حرکت و گام برداشتن در عرصه تولید محصولات کارا تر در بخش راندمان هموار تر خواهد شد.

گالری عکس 2008 مربوط به این خودرو- اطلاعات بیشتر

/ 0 نظر / 6 بازدید