خوردنی های شفا بخش

کاهو

کاهو مصرف کنیدو همیشه زیبا و جوان بمانید

کاهو یکى از سبزیهاى مفیدى است که علاوه بر تغذیه ، مصارف دیگرى هم دارد. خوشبختانه شرایط اقلیمى کشور ما طورى است که در هر یک از فصول سال مى توانیم کاهوىتازه در اختیار داشته باشیم . مثلا هم اکنون در بندر عباس ، جیرفت و بعضى از شهرهاىشمالى کاهو به مقدار فراوان وجود دارد که به نقاط مختلف کشور صادر مى شود و احتمالمى رود با پیشرفت علم در آینده نزدیکى تمام محصولات را بتوان در زمستان هاى شدید همبه دست آورد، چنانکه هم اکنون در بعضى از کشورهاى اروپایى این طریقه را عمل کرده ونتایج مفیدى هم به دست آورده اند.
به هر حال بحث امروز ما درباره کاهو است ،سبزى مفید و نسبتا ارزانى که طبیعت با سخاوت تمام در دسترس ما قرار داده است .

تاریخچه کاهو
اگر صفحات تاریخ راورق بزنیم و بخواهیم بدانیم بشر از چه وقت با کاهو آشنا شده و آن را مصرف کرده استبه این نکته بر مى خوریم که تاریخ کاهو بسیار قدیمى و کهن است و به قرنهاى خیلىقدیمى مى رسد.
در تورات ، کتاب مقدس قوم یهود، مذکور است که بنى اسرائیل باید درزمان عید پاک کاهو بخورند.
رومیان قدیم کاهو را به خوبى مى شناختند و آن را مصرفمى کردند و مخصوصا در ضیافتهایى که داشتند مقدار زیادى کاهو مصرف مى کردند تاغذاهاى سنگین و ثقلى را که خورده بودند هضم کنند.
در تاریخ فرانسه مذکور استامپراتور فرانسه به نام ((اوگوست )) که مبتلا به بیمارى کبد شده بود، با رژیم آبکاهو به کلى معالجه شده و شفا یافت .
یکى از خواص کاهو زیاد کردن شیر مادرانشیرده است و به همین علت نام فرانسه آن از کلمه لاتینى گرفته شده است که به معنىشیر است .

خواص کاهو
کاهو، مخصوصانوعى از آن که داراى برگهاى بزرگ است ، غذایى است زود هضم ، سللولز آن خیلى ضعیفاست و در روده ها به سرعت هضم مى شود و داراى ویتامینهاى ((آ))، ((ب )) و ((ث )) نیز هست .
غذاشناسان عصر حاضر در کاهو رگه هایى از ویتامین ((اى )) کشف کرده اندچنانکه مى دانید ویتامین ((اى )) ویتامین سکس و تولید نسل است .
کاهو خاصیت آرامکننده دارد، خنک است و سرشار از آب مى باشد و داراى ویتامینها و املاح معدنى است .
کاهو خون را تصفیه مى کند، ضد یبوست و خشکى مزاج است . کاهو رنگ قیافه را بازمى کند، آب کاهو بهترین ماسک زیبایى براى خانمهایى است که به طراوت پوست خود علاقهدارند.
طبق آخرین تحقیقات علمى که درباره کاهو به عمل آورده اند معلوم شده استکاهو داراى املاح قلیایى ، اسیدفوسفوریک ، اسید دوپتاسیم ، کلورور، کربنات دوسود،کربنات دوشو، انواع فوسفاتها، سولفاتها، کاروتن ، کوبالت ، آرسنیک ، ید، مس ،منیزیوم و ویتامینهاى ((آ)) و ((ب )) و ((ث )) و ((د)) و ((اى )) مىباشد.

چه کاهویى را انتخاب کنیم؟
کاهو انواع مختلفى دارد که دو نوع آن ممتاز است و در ایران بهکاهوى معمولى و کاهوى سالادى معروف است .
کاهو را وقتى خریدید باید برگ برگ کنیدو زیر آب جارى بشویید تا خوب شسته و پاک شود بعد آن را به هر صورتى که میل داریدبخورید.
بعضى دوست دارند کاهو را با سرکه و سرکه انگبین بخورند ولى رفته رفتهاین رسم در خانواده هاى ایرانى منسوخ شده و اکنون آن را بیشتر به صورت سالاد مصرفمى کنند. سوس سالاد را معمولا از سرکه یا آب لیمو یا روغن زیتون و یا روغن پستهزمینى ترتیب مى دهند. اگر شما از کسانى هستید که دوست دارید کاهو را آبپز کنید وبخورید بدانید که آن طرز مصرف کاهو قسمت مهمى از مواد حیاتى آن را از بین مىبرد.
کاهو، چه پخته و چه خام ، غذاى ایده آلى براى اشخاص چاق است زیرا صد گرمکاهو پیش از بیست کالرى حرارت ندارد. شصت گرم کاهو را اگر در یک لیتر آب مدت یکساعت با آتش ملایمى بجوشانید جوشانده اى به دست خواهد داد که خواب آور و بطور ملایمملین است و کبد را از سموم پاک مى کند.
این جوشانده در هنگام اختلالات کبدىمخصوصا یرقان ، مفید و موثر است .
به این نکته هم توجه کنید که کاهو وقتى به تخمنشست تمام خواص ‍ درمانى خود را به طور کامل به دست مى آورد و طعم آن در سالاد کمىتلخ و تند مى شود ولى اگر شما بخواهید کاهو را براى درمان امراض مورد مصرف قراردهید باید کاهوى تخم دار را انتخاب کنید.
کاهو براى کسانى که تحریک عصبى دارند ویا به طپش قلب ، تحریکات شدید جنسى و بى خوابى مبتلا شده اند و همچنین براى برونشیت، سیاه سرفه ، سرفه هاى عصبى ، آسم ، دیابت ، نقرس ، سنگ کلیه ، نفریت ، قاعدگیهاىدردناک و یبوست مفید است .
بنابراین بجا خواهد بود اگر در برنامه غذایى خود کاهورا نیز بگنجانید چه همانطور که گفته شد وجود ویتامین و املاح معدنى و سایر عناصرموجود در آن ، علاوه بر آنکه کمک موثرى به بهداشت و سلامت شما مى کند، در حفظزیبایى و طراوت شما نیز تا حد زیادى موثر خواهد بود.

/ 0 نظر / 4 بازدید